DEMOKRASİ ŞÖLENİMİZ BAŞLIYOR


533 | 04.09.2018
| |

DEĞERLİ DOSTLAR KIYMETLİ ÜYELERİMİZ.. TÜRKİYENİN EN BÜYÜK SİVİLİ TOPLUM ÖRGÜTÜ BİLECİK'İN YETKİLİ VE DE ETKİLİ SİVİL TOPLUM KURULUŞU EĞİTİM-BİR-SEN'İMİZDE 2018 YILI 3.OLAĞAN KONGRE SÜRECİMİZİ 3 EYLÜL 2018 İTİBARİYLE BAŞLATMIŞ BULUNUYORUZ... İKİ AY SÜRECEK OLAN İŞ YERİ TEMSİLCİLİĞİNDEN, İLÇE TEMSİLCİLİĞİ, DELEGE SEÇİMİ VE ŞUBE YÖNETİMİMİZİN BELİRLENECEĞİ DEMOKRASİ ŞÖLENİMİZ BAŞLIYOR... ŞÖLENİMİZE BAŞTA ÜYELERİMİZ OLMAK ÜZERE BÜTÜN DOSTLARIMIZIN KATILIMINI VE DESTEKLERİNİ BEKLİYORUZ....

Eğitim-Bir-Sen Bilecik Şubesi Olağan Kongresi Seçim Süreci 3 Eylül 2018 itibariyle başlamıştır.

EĞİTİMCİLER BİRLİĞİ SENDİKASI

SEÇİM TAKVİMİ-2018

 

İŞLEM

 

TARİH

 

İLGİLİSİ

 

Seçim Süreci Teşkilat Eğitim Programı

 

1-3 Ağustos 2018

(Bir günlük eğitim)

 

Genel Merkez

 

15 Mayıs üye mutabakatlarına göre ilçe, üniversite, KYK gibi temsilciliklerdeki her bir işyerlerinin (ilçe müdürlükleri, il müdürlükleri, okul, rektörlük, fakülte, yüksekokul, yurt vb) üyelerini ayrı ayrı doğru bir şekilde girilmesi ve söz konusu temsilciliklerdeki üye sayısı ile bu temsilcilik kapsamındaki işyerlerindeki üye sayılarının uygunluğunun sağlaması

 

 

10 Ağustos 2018 tarihine kadar

 

Şube

Yönetim Kurulu ve Temsilcilikler

 

Üye takip sisteminde üyelerin kadro durumunun güncellenmesi (4/A-4/B)

 

10 Ağustos 2018 tarihine kadar

Şube

Yönetim Kurulu ve Temsilcilikler

İşyeri (il müdürlükleri, ilçe müdürlükleri, okul, rektörlük, fakülte, yüksekokul, yurt vb) isimlerinin güncellenmesi ve şubelerce kontrollerinin sağlanması

 

1-15 Ağustos 2018

Genel Merkez, Şube Yönetim Kurulu ve Temsilcilikler

Temsilcilik/şube delege seçimlerinin yapılacağı yeri,  

Seçim yeri şube binası ve temsilcilik binası değilse seçim yeri (üniversite ve Kredi Yurtlar Kurumu hariç ilçe ilçe ayrı olacak şekilde)  için ilgili kurumlarla gerekli yazışmalar yapılarak izinlerin alınması

(Üniversite ve Kredi Yurtlar Kurumu hariç her ilçenin seçim yeri o ilçenin fiziki sınırları içinde ve aynı merkezde olacak şekilde belirlenmesi)

 

 

25 Ağustos 2018 tarihine kadar

 

Şube

Yönetim Kurulu ve Temsilcilikler

Sendika aidatlı üye listelerinin güncellenmesi;

15 Ağustos 2018 tarihinde üye aidatı kesilen üye listelerinin güncellenmesi ve aidatlı üye listeleri şubeler tarafından kontrol edilerek seçim sandık bölgeleri ve okullara göre seçmen listesi şeklinde hazırlanması

 

 

15 – 27 Ağustos 2018

Genel Merkez, Şube Yönetim Kurulu ve Temsilcilikler

Seçim sürecine ilişkin Şube Yönetim Kurulu kararı alınması
(İşyeri, temsilcilik ve delege seçim tarihlerinin, şube genel kurul tarihinin, yer ve saatinin belirlenmesi, sandık bölgelerinin/delege sayılarının belirlenmesi vb.)

 

27 Ağustos 2018’e kadar

 

Şube Yönetim Kurulu

İşyeri, Temsilcilik ve Delege seçimlerinin duyurulması

Sandık bölgelerinin, bölgeye dâhil işyerlerinin ve delege sayılarının ilgili şubenin şube binasında ve web sayfasından duyurulması

 

 

 

3 – 9 Eylül 2018

Şube Yönetim Kurulu

Seçmen listelerinin duyurulması

(seçmen listelerinin şube binasında askıya çıkarılması)

Tüm üyelere cep mesaj ile seçim takviminin duyurulması

 

3 – 9 Eylül 2018

Genel Merkez

ve

Şube Yönetim Kurulu

Oy kullanacak üyelerin (seçmenlerin) oy kullanacakları seçim sandık bilgilerine internet ortamında üyenin erişimine açılması

 

5 – 14 Eylül 2018

 

Genel Merkez

 

İşyeri temsilcilik seçimlerinin gerçekleştirilmesi ve üye takip sistemine girilmesi

 

9 – 20 Eylül 2018

Şube

Yönetim Kurulu ve Temsilcilikler

 

Seçmen listelerine, Sandık bölgeleri ve delege dağılımı belirlenmesine karşı itiraz süresi

 

 

10 – 14 Eylül 2018

Genel Merkez

ve

Şube Yönetim Kurulu

 

İtirazların değerlendirilmesi ve kararlaştırılması

 

11 – 16 Eylül 2018

Genel Merkez

ve

Şube Yönetim Kurulu

 

Delege aday başvurularının alınması ve sisteme girilmesi

 

 

17 – 23 Eylül 2018

Şube

Yönetim Kurulu ve Temsilcilikler

 

Delege seçimlerine ilişkin ilana çıkılması (kesinleşen delege aday listelerinin ve seçmen listelerinin ilanı)

Şube binasında ve şube web sayfasında Seçim Yönetmeliğinin 17 nci maddesine göre seçim gününün, seçimlerin yapılacağı yerin, oy kullanma işleminin başlayış ve bitiş saatlerinin, sandık bölgelerine göre oy kullanacak üyeler ile delege aday listelerinin ve oy kullanma sırasında uyulacak kuralların ilanı

 

 

 

 

24 Eylül 2018

 

 

Şube Yönetim Kurulu

Temsilcilik (ilçe, Üniversite)seçimlerine ilişkin ilana çıkılması

24 Eylül 2018

Şube Yönetim Kurulu

Oy kullanması kesinleşmiş üyelerin (seçmenlerin) oy kullanacak seçim sandık bilgilerine internet ortamında üyenin ulaşımına açılması

24 – 28 Eylül 2018

Genel Merkez

 

Delege aday listelerinin askıya çıkarılması ve itiraz süresi

24 Eylül – 2 Ekim 2018

Genel Merkez

ve

Şube Yönetim Kurulu

Şube Delege ve Temsilcilik (İlçe/Üniversite) seçimlerinin gerçekleştirilmesi ve sonuçların sisteme girilmesi

 

6 – 14 Ekim 2018

 

Şube Yönetim Kurulu

 

Delege seçim sonuçlarının ilanı (askı) ve itiraz süresi

Şube binasında ve şube web sayfasında ilan

Delege seçimlerinin sonuçlandırılmasını takip eden 3 (üç) gün boyunca

Genel Merkez

Ve

Şube Yönetim Kurulu

Şube Genel Kurulunun yapılacağı kongre yeri ile ilgili yazışma ve izinlerin alınması

18 Ekim tarihine kadar

Şube Yönetim Kurulu

 

Şube Genel Kurulu Kararının alınması ve ilgili Şubenin Web Sayfasında İlanı

Şube genel kurul tarihinden en az 15 (onbeş) gün önce

Şube Yönetim Kurulu

 

İlçe seçim kuruluna başvuru

Şube genel kurul tarihinden en az 15 (onbeş) gün önce

Şube Yönetim Kurulu

 

Delege listelerinin ve diğer seçim kurulu evrakının ilan (askı) ve itiraz süresi

İlçe seçim kurulu tarafından evrakların şubeye teslimini takip eden 3 (üç) gün boyunca

(Şube genel kurul tarihinden en az yedi gün önce)

 

Şube Yönetim Kurulu

ve

Seçim Kurulları

Şube olağan genel kurullarının yapılması

3 – 25 Kasım 2018

Seçim Kurulları

Şube olağan genel kurul toplantılarına itiraz

Şube genel kurul tarihini takip eden 2 (iki) gün içinde

Seçim Kurulları

Şube zorunlu organ üyeleri ile üst kurul delegelerini içerir mazbataların sisteme girilmesi ve genel merkeze iletilmesi

Kesinleşmiş sonuçların ilçe seçim kurulu tutanağının teslimini izleyen 2 (iki) gün içinde

 

Şube Yönetim Kurulu

Genel Kurul

22-24 Şubat 2019

Genel Merkez

 

Şube Delegelerinin Temsilcilik Bazında Dağılımı(İlçe,Üni,KYK)

 

Sıra

Şube

İlçe

Mutabakat Sayısı

Delege Sayısı

1

BİLECİK1

MERKEZ

426

46

2

BİLECİK1

BOZÜYÜK

406

43

3

BİLECİK1

GÖLPAZARI

69

7

4

BİLECİK1

İNHİSAR

21

2

5

BİLECİK1

OSMANELİ

131

14

6

BİLECİK1

PAZARYERİ

72

8

7

BİLECİK1

SÖĞÜT

167

18

8

BİLECİK1

YENİPAZAR

11

1

9

BİLECİK1

BİLECİK ŞEYH EDEBALİ ÜNİVERSİTESİ

70

8

10

BİLECİK1

KYK BİLECİK İL MÜDÜRLÜĞÜ

30

3

Toplam

   

1403

150

 

EĞİTİMCİLER BİRLİĞİ SENDİKASI
EĞİTİM-BİR-SEN
BİLECİK1 Subesi MERKEZ İlçesi
1101_1100_001 Kodlu Sandık İsyeri Listesi
Mutabakat Üye Sayısı: 226
Delege Sayısı: 24
Sıra Okul İsimleri
1 15 Temmuz Sehitler Anadolu Lisesi
2 700.Yıl Ýlkokulu
3 700.Yıl Ortaokulu
4 Asagıköy Ýlkokulu
5 Atatürk Ýlkokulu
6 Balahatun Anaokulu
7 Bayırköy Ýlkokulu
8 Bayırköy Ortaokulu
9 Bilecik Anaokulu
10 Bilecik Bahçelievler Anaokulu
11 Bilecik Bilim Ve Sanat Merkezi
12 BÝLECÝK KIZ ANADOLU ÝMAM HATÝP LÝSESÝ
13 Bilecik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
14 Bilecik Özel Egitim Ýlkokulu
15 Bilecik Özel Egitim Ýs Uygulama Merkezi (Okulu)
16 Bilecik Özel Egitim Mesleki Egitim Merkezi (Okulu)
17 Bilecik Özel Egitim Ortaokulu
18 Bilecik Özel Egitim Uygulama Merkezi I. Kademe
19 Bilecik Özel Egitim Uygulama Merkezi II. Kademe
20 Bilecik Rehberlik ve Arastırma Merkezi
21 Bilecik Seyh Edebali Anadolu Ýmam Hatip Lisesi
22 Cumhuriyet Ýlkokulu
23 Dursun Fakıh Ýmam Hatip Ortaokulu
24 Edebali Ortaokulu
25 Ertugrulgazi Lisesi
26 Ertugrulgazi Ýlkokulu
27 Halk Egitimi Merkezi ve Aksam Sanat Okulu
28 Hayme Ana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

 

EĞİTİMCİLER BİRLİĞİ SENDİKASI
EĞİTİM-BİR-SEN
BİLECİK1 Subesi MERKEZ İlçesi
1101_1100_002 Kodlu Sandık Ýsyeri Listesi
Mutabakat Üye Sayısı: 200
Delege Sayısı: 22
Sıra Okul Ýsimleri
1 İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
2 İL Milli Egitim Müdürlügü
3 Koyunköy Sehit Münir Kopuk İlkokulu
4 Koyunköy Sehit Münir Kopuk Ortaokulu
5 Kozabirlik Ýlkokulu
6 Malhun Hatun Ýlkokulu
7 Mehmet Akif Ersoy Ýlkokulu
8 Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu
9 Mesleki Egitim Merkezi
10 MURAT HÜDAVENDÝGAR ORTAOKULU
11 Osmangazi Ortaokulu
12 Ögretmenevi ve Aksam Sanat Okulu
13 Pelitözü Ýlkokulu
14 Pelitözü Ortaokulu
15 Refik Arslan Öztürk Fen Lisesi
16 ŞEHİT KAYMAKAM MUHAMMED FATÝH SAFİTÜRK ORTAOKULU
17 Seyh Edebali Üniversitesi Anaokulu
18 TOKİ İlkokulu
19 TOKİ Ortaokulu
20 Vezirhan İlkokulu
21 Vezirhan Ortaokulu
22 Yavuz Selim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
23 Yeniköy Elif Alpdemir İlkokulu

 

 

 

 

 

 

 

 

Sıra                         Okul İsimleri

  1. 100.Yıl Ortaokulu
 

EĞİTİMCİLER BİRLİĞİSENDİKASI EĞİTİM-BİR-SEN

BİLECİK1 Şubesi BOZÜYÜK İlçesi 1101_1101_001 Kodlu Sandık İsyeri Listesi Mutabakat Üye Sayısı: 208

Delege Sayısı: 22

 
  1. Akpınar Şehit Vahit Elmas İlkokulu
  2. Akpınar Şehit Vahit Elmas Ortaokulu
  3. Albay İbrahim Çolak İlkokulu
  4. Albay İbrahim Çolak Ortaokulu
  5. Arif Nihat Asya Ortaokulu
  6. Atatürk İlkokulu
  7. Atatürk Ortaokulu
  8. Bozüyük Anadolu İmam Hatip Lisesi
  9. Bozüyük Anaokulu
  10. Bozüyük Fen Lisesi
  11. Bozüyük İMKB Anadolu Lisesi
  12. Bozüyük Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
  13. Bozüyük Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
  14. Bozüyük Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi (Okulu)
  15. Bozüyük Rehberlik ve Araştırma Merkezi
  16. Bozüyük Selahattin Şeker Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
  17. Bozüyük Şeyh Edebali Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
  18. Cumhuriyet İlkokulu
  19. Çitosan Ortaokulu
  20. Dodurga İlkokulu
  21. Dodurga Ortaokulu
  22. Ertuğrulgazi İlkokulu
  23. Ertuğrulgazi Ortaokulu
  24. Fatih Sultan Mehmet İmam Hatip Ortaokulu

      

 

 

 

 

 

 

 

Sıra                         Okul İsimleri

 

EĞİTİMCİLER BİRLİĞİSENDİKASI EĞİTİM-BİR-SEN

BİLECİK1 Şubesi BOZÜYÜK İlçesi 1101_1101_002 Kodlu Sandık İsyeri Listesi Mutabakat Üye Sayısı: 198

Delege Sayısı: 21

 
  1. Halime Hatun Anaokulu
  2. Hamza Bey İlkokulu
  3. Hayme Ana Anaokulu
  4. HOCA AHMET YESEVİİLKOKULU
  5. İçköy İlkokulu
  6. İçköy Ortaokulu
  7. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü
  8. Kandilli İlkokulu
  9. Kandilli Ortaokulu
  10. Kumral Abdal Anadolu Lisesi
  11. Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu
  12. Mesleki Eğitim Merkezi
  13. Metristepe İlkokulu
  14. Muratdere İlkokulu
  15. Muratdere Ortaokulu
  16. Mustafa Şeker Anadolu Lisesi
  17. Necatibey Ortaokulu
  18. Necip Fazıl Kısakürek İlkokulu
  19. Öğretmen Bekir Aral İlkokulu
  20. Öğretmen Evi ve Akşam Sanat Okulu
  21. Saffet Şeker İlkokulu
  22. Saffet Şeker Ortaokulu
  23. Şehit Zafer İpek Anadolu Lisesi
  24. Şehit Zafer İpek Özel Eğitim İlkokulu
  25. Şehit Zafer İpek Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi (Okulu)
  26. Şehit Zafer İpek Özel Eğitim Ortaokulu
  27. TOKİİlkokulu
  28. TOKİORTAOKULU
  29. Vilayetler Hizmet Birliği Anaokulu
  30. Yavuz Sultan Selim Ortaokulu
  31. Zafer İlkokulu
  32. Zehra Ulusay İlkokulu
  33. Zehra Ulusay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
  34. Zehra Ulusay Ortaokulu
          
         EĞİTİMCİLER BİRLİĞİ SENDİKASI
         EĞİTİM-BİR-SEN
BİLECİK1 Subesi GÖLPAZARI İlçesi
1101_1102_001 Kodlu Sandık İsyeri Listesi
Mutabakat Üye Sayısı: 69
Delege Sayısı: 7
Sıra Okul Ýsimleri
1 Cengiz Topel Ýlkokulu
2 Cengiz Topel Ortaokulu
3 Gazimihal Ýlkokulu
4 Gazimihal Ortaokulu
5 Gölpazarı Anadolu Ýmam Hatip Lisesi
6 Gölpazarı Ýsmail Kara Anaokulu
7 Gölpazarı Köprülü Mehmet Pasa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
8 Gölpazarı Sehit Kemal Ay Lisesi
9 Güner Orbay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
10 Halk Egitimi Merkezi
11 Ýlçe Milli Egitim Müdürlügü
12 Ögretmen Evi ve Aksam Sanat Okulu
13 Ögretmenevi
14 Ögretmenevi ve Aksam Sanat Okulu
15 Sehit Kemal Ay Anadolu Lisesi
 
EĞİTİMCİLER BİRLİĞİ SENDİKASI
         EĞİTİM-BİR-SEN
BİLECİK1 Subesi İnhisar İlçesi
1101_1103_001 Kodlu Sandık İsyeri Listesi
Mutabakat Üye Sayısı: 21
Delege Sayısı: 2
Sıra Okul İsimleri
1 Atatürk Ýlkokulu
2 Atatürk Ortaokulu
3 Halk Egitimi Merkezi
4 İlçe Milli Egitim Müdürlügü
5 İnhisar Çok Programlı Anadolu Lisesi
6 İnhisar Lisesi
7 İnhisar Ögretmenevi
 
EĞİTİMCİLER BİRLİĞİ SENDİKASI
         EĞİTİM-BİR-SEN
BİLECİK1 Subesi OSMANELİ İlçesi
1101_1104_001 Kodlu Sandık İsyeri Listesi
Mutabakat Üye Sayısı: 131
Delege Sayısı: 14
Sıra Okul İsimleri
1 Atatürk Ortaokulu
2 Balaban İlkokulu
3 Cumhuriyet Ortaokulu
4 Çerkesli İlkokulu
5 Halk Egitimi Merkezi
6 Hisarcık Besevler İlkokulu
7 Hisarcık Besevler Ortaokulu
8 İlçe Milli Egitim Müdürlügü
9 Osmaneli 75.Yıl Anadolu Lisesi
10 Osmaneli Anaokulu
11 Osmaneli Çok Programlı Anadolu Lisesi
12 Osmaneli Ýlkokulu
13 Osmaneli Nilüfer Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
14 Osmangazi Ýlkokulu
15 Sehit Osman Er İmam Hatip Ortaokulu
 
EĞİTİMCİLER BİRLİĞİ SENDİKASI
         EĞİTİM-BİR-SEN
BİLECİK1 Subesi PAZARYERİ İlçesi
1101_1105_001 Kodlu Sandık İsyeri Listesi
Mutabakat Üye Sayısı: 72
Delege Sayısı: 8
Sıra Okul İsimleri
1 Atatürk Ortaokulu
2 Beseylül Ýlkokulu
3 Demirköy 60.Yıl Osman Sıklar İlkokulu
4 Demirköy 60.Yıl Osman Sıklar Ortaokulu
5 Halk Egitimi Merkezi
6 Hilmi Duralioglu Anadolu Lisesi
7 Ýlçe Milli Egitim Müdürlügü
8 Kınık İlkokulu
9 Kınık Ortaokulu
10 Ögretmen Evi ve Aksam Sanat Okulu
11 Pazaryeri Anaokulu
12 Pazaryeri Çok Programlı Anadolu Lisesi
13 Pazaryeri Farabi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
14 Pazaryeri İlkokulu
15 Pazaryeri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
16 Sehit Zafer Koyuncu İmam Hatip Ortaokulu
 
EĞİTİMCİLER BİRLİĞİ SENDİKASI
         EĞİTİM-BİR-SEN
BİLECİK1 Subesi YENİPAZAR İlçesi
1101_1107_001 Kodlu Sandık İsyeri Listesi
Mutabakat Üye Sayısı: 11
Delege Sayısı: 1
Sıra Okul İsimleri
1 75.Yıl Cumhuriyet Ýlkokulu
2 Atatürk Ortaokulu
3 Halk Egitimi Merkezi
4 Ýlçe Milli Egitim Müdürlügü
5 Ögretmen Evi ve Aksam Sanat Okulu
6 Ögretmenevi
7 Yenipazar Çok Programlı Anadolu Lisesi
 
 
EĞİTİMCİLER BİRLİĞİ SENDİKASI
         EĞİTİM-BİR-SEN
BİLECİK1 Subesi BİLECİK SEYH EDEBALİ ÜNİVERSİTESİ İlçesi
1101_1110_001 Kodlu Sandık Ýsyeri Listesi
Mutabakat Üye Sayısı: 70
Delege Sayısı: 8
Sıra Okul Ýsimleri
1 Bilgi İslem Daire Baskanlıgı
2 Bozüyük Meslek Yüksek Okulu
3 Fen Bilimleri Enstitüsü
4 Fen Edebiyat Fakültesi
5 Gölpazarı Meslek Yüksek Okulu
6 Ýdari ve Mali Ýsler Daire Baskanlıgı
7 Ýktisadi Bilimler Faküiltesi
8 Ýktisadi ve Ýdari Bilimler Fakültesi
9 İSLAMİ İLİMLER FAKÜLTESİ
10 Kütüphane ve Dökümantasyon Daire Baskanlıgı
11 Meslek Yüksek Okulu
12 Mühendislik Fakültesi
13 Osmaneli Meslek Yüksek Okulu
14 Ögrenci Ýsleri Daire Baskanlıgı
15 Pazaryeri Meslek Yüksek Okulu
16 Personel Daire Baskanlıgı
17 Rektörlük Genel Sekreterlik
18 Rektörlük Özel Kalem
19 Saglık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu
20 Saglık Yüksekokulu
21 Saglık, Kültür ve Spor Daire Baskanlıgı
22 Sosyal Bilimler Enstitüsü
23 Sögüt Meslek Yüksek Okulu
24 Strateji Gelistirme Daire Baskanlıgı
25 Yapı Ýsleri ve Teknik Daire Baskanlıgı
26 ZİRAAT VE DOGA BİLİMLERİ FAKÜLTESİ
Küfür, Hakaret ve Rencide Edici Yorumlar Yayınlanmayacaktır.

Top